افتتاح بزرگترین طرح آبیاری قطره ای باغات پسته استان خراسان جنوبی در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران
14 ژوئن

افتتاح بزرگترین طرح آبیاری قطره ای باغات پسته استان خراسان جنوبی در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران

طرح آبیاری قطره ای فاز دوم بزرگترین باغ پسته استان خراسان جنوبی واقع در مزرعه گیو شرکت پیوند خاوران با حضور استاندار استان خراسان جنوبی و مدیران و مسئولین استانی در تاریخ ۲۳ خردادماه افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت، در سومین روز از هفته جهاد کشاورزی با حضور استاندار و مدیران استانی بزرگترین طرح آبیاری باغات پسته استان در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران با هزینه ای بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

در آیین افتتاح این طرح آقای مهندس شیرازی مدیرعامل شرکت پیوند خاوران افزود: سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان برای احداث فاز دوم باغ پسته تاکنون ۱۷۰ میلیارد ریال بوده است که به طور متوسط ۳۰ نفر روز در سطح منطقه اشتغال زایی ایجاد کرده است که با شروع باردهی اشتغال زایی این طرح به طور متوسط به بالای ۵۰ نفر روز خواهد رسید.

وی افزود با توسعه باغات ، ترمینال مدرن و مجهز فرآوری پسته که توانایی فرآوری ۳ تن پسته در ساعت را دارد احداث و به بهره برداری رسید که علاوه بر اشتغال زایی می تواند نیاز باغداران به فرآوری پسته را در داخل استان برآورده نماید.

در این مراسم آقای ملانوری استاندار محترم خراسان جنوبی با تأکید بر این که با اجرای سیستم های آبیاری نوین باید علاوه بر کاهش مصرف آب، بهره وری افزایش یابد گفت: اجرای سیستم های آبیاری نوین راهکار مناسبی برای مدیریت بهینه آب در استان خراسان جنوبی است.

گفتنی است شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران وابسته به بنیاد مستضعفان بزرگترین باغدار پسته در سطح ۸۰۰ هکتار در استان خراسان جنوبی است که با هدف کمک به معیشت خانوار و توسعه جوامع روستایی نقش به سزایی در ایجاد اشتغال پایدار و مولد در منطقه و استان ایفا می کند.

WhatsApp Image 2021-06-13 at 14.44.57

WhatsApp Image 2021-06-13 at 14.44.59

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *