تجلیل از مدیرعامل شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران  به عنوان تولید کننده نمونه ملی گیاهان دارویی(خارشتر)
3 ژانویه

تجلیل از مدیرعامل شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران به عنوان تولید کننده نمونه ملی گیاهان دارویی(خارشتر)

این مراسم در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۱با حضور وزیر محترم جهاد کشاورزی، معاونین،مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی و مدیران بخش های مختلف مرتبط به امور کشاورزی در سالن فجر سازمان تحقیقات برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شرکت، صبح سه شنبه ۹۷/۱۰/۱۱سی و سومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی در سالن فجر سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی برگزار گردید.

پروژه توسعه و کاشت گیاه دارویی خارشتر از سال ۹۳ در شرکت کشت و صنعت پیوند خاوران با اهداف ذیل آغاز شده است:

  • جلوگیری از توسعه بیابان ۲- تولید علوفه ارزان با توجه به کیفیت و ارزش غذایی گیاه خارشتر ۳- توسعه زنبور داری و افزایش ضریب اشتغال در جوانان مستعد این منطقه محروم ۴- تولید و استحصال عرقیات حاصل از فرآوری گیاه دارویی خارشتر

شایان توجه اینکه براساس نیاز شدید کشور به تولید علوفه ارزان و جلوگیری از مهاجرت مرزنشینان این طرح مورد توجه و تاکید ویژه مقام محترم وزارت قرار داشته به نحوی که جناب آقای مهندس حجتی در سی و سومین مراسم انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی اعلام داشتند : گیاه خارشتر نعمتی است که خداوند در اختیار مردم قرار داده و لازم است نسبت به امکان بهره مندی عموم از این گیاه تمامی تلاش خود را صرف نماییم و از تمامی کسانی که در این زمینه تلاش نموده اند قدردانی و پشتیبانی می گردد.

photo_۲۰۱۹-۰۱۱-۰۳۱_۱۱۳-۳۴-۱۹

1 دیدگاه

  1. با سلام بسی سعادت که در چنین مجموعه وزینی کار کنیم. به جنابعالی و مجموعه محترمتان تبریک عرض می کنم. پیروزی روز افزونتان را از خداوند منان ارزومندم. ان شاله در سایه خداوند منان پله های ترقی را به سرعت طی نموده و شاهد موفقیت های شما باشیم. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *