به نام او

راس العلم التمیز بین الاخلاق و اظهار محمودها و قمع مذمومها

بالاترین درجه دانایی ، تشخیص اخلاق از یکدیگر و آشکار کردن اخلاق پسندیده و سرکوب اخلاق ناپسند است.

(امام علی علیه السلام )

روحیه خدمتگزاری ، خاکساری و تواضع در مقابل مردم را برای خودتان حفظ کنید  که این نعمت بزرگی است.

حضرت آیت الله خامنه ای  ( مد ضلله العالی )

ما مدیران و کارکنان شرکت ” کشت و صنعت پیوند خاوران “ ، با ایمان به اراده خداوند سبحان و با هدف جلب رضایت مشتریان و ذینفعان عزیز، خود را پایبند به منشور اخلاقی زیر میدانیم :

 • سلامت اخلاقی
 1. به حریم زندگی خانوادگی و خصوصی همکاران ، مشتریان و مراجعه کنندگان احترام گذاشته و ارتباطات کاری خود را در چارچوب اخلاقی و ارزشی جامعه تنظیم کنیم.
 2. ارزش های دینی ، فرهنگی ، ملی و عرفی را در آراستگی ، متانت ، ظاهر ، حجاب و پوشش خود به صورت کامل رعایت کنیم.
 3. روحیه کار جمعی را در خود تقویت کنیم و در انجام فعالیت های گروهی مشارکت جو و مشارکت پذیرباشیم .
 4. در تعاملات و رفتارهای خود با سایر افراد از قبیل مافوق ها، زیردستان، همکاران و مراجعان باید احترام آنان را حفظ نماییم ، به انتظارات و احساسات دیگران اهمیت قایل شده و برمبنای اعتماد به طرف مقابل عمل کنیم.
 5. رعایت اعتدال و توازن بین زندگی شغلی و خانوادگی داشته باشیم .
 6. در رفتار و گفتار خود صداقت و درستی پیشه سازیم و از هرگونه اقدام غیر اخلاقی ( نظیر شایعه پراکنی ، تخریب دیگران ، تهمت و افترا، تحقیر ، دروغ، انتقال اطلاعات به خارج شرکت و … ) که روحیه اعتماد، همکاری و صمیمیت را در محیط کار تضعیف کند یا به به اعتبار و وجهه شرکت خللی رساند، خودداری کنیم.
 7. در ساعات کاری ، از انجام فعالیتهای شخصی ، تماس های تلفنی شخصی طولانی مدت و مکرر و ارتباطات نادرست اجتناب ورزیم.
 8. انجام امور محول در کوتاه ترین زمان ممکن و با حداکثر کیفیت را در سرلوحه فعالیتهای خویش قرار داده و با رعایت ادب ، صبر وگشاده رویی در چارچوب قوانین ومقررات عمل کنیم.
 9. باید نسبت به دستگاه متبوع خود  و اهداف ، ماموریت ها و ضوابط آن متعهد و وفادار باشیم و با علاقه مندی و تمام توان از طریق انجام صحیح وظایف، مسئولیت های شغلی و سازمانی در راستای تحقیق اهداق و ماموریت های سازمان تلاش نماییم.
 • تکریم ارباب رجوع و مشتری مداری
 1. در محدوده وظایف شغلی ، اطلاعات و راهنمای های لازم و مناسب به ارباب رجوع ارایه و در زمینه خدمات ، شفاف سازی صورت دهیم.
 2. به ارباب رجوع احترام گذاشته و در استقبال و صحبت با آنان گشاده رو باشیم.
 • پای بندی به رعایت قوانین و مقررات
 1. نظم و انظباط کاری را رعایت کرده ، وقت شناس ، مسئولیت پذیر و پاسخگو باشیم.
 2. با پرهیزاز هرگونه اسراف ، امکانات و تجهیزات اداری را امانتی نزد خود تلقی و در حسن استفاده از آن ها ، نهایت سعی خود را به کار گرفته و کاربرد شخصی و غیر اداری از آنها امری غیراخلاقی بدانیم.
 3. با رعایت و اجرای کامل قوانین، مقررات و ضوابط سازمانی و پرهیز از هرگونه سوء استفاده از موقعیت شغلی و تبعیض در تعاملات وارتباطات کاری، در حفظ اطلاعات و اسرار شرکت و رعایت اصل رازداری و محرمانگی اطلاعات بکوشیم.
 • مسئولیت اجتماعی
 1. به عنوان یکی از اعضای خانواده شرکت گسترش کشاورزی و دامپروری فردوس پارس و به عنوان یک وظیفه اخلاقی و ملی ، با تلاش و کوشش مستمر و گروهی، در جهت اعتلای ایران اسلامی و ایجاد کشوری آباد و سرفراز بکوشیم.
 2. کمک به همنوعان و افراد نیازمند را در سرلوحه اصول اخلاقی خود قرار داده و از هرگونه تلاش برای محرومیت زدایی و بهبود وضعیت نیازمندان دریغ نورزیم.
 3. با استفاده بهینه از منابع و جلوگیری از هرز رفتن منابع طبیعی و برگشت دوباره مواد به چرخه تولید، حافظ محیط زیست باشیم .
 • رشد و تعالی فردی و سازمانی
 1. در جهت افزایش دانش و مهارت های شغلی کوشش نماییم.
 2. با حضور مستمر در دوره های آموزشی و با تمرکز بر اصل یادگیری مداوم ، در آماده سازی و پرورش استعدادهای خود در مسیر ارتقای سازمان بکوشیم.
 3. دانش ، پژوهش ، تحقیق ، خلاقیت و نوآوری را زمینه ساز تحقق اهداف شرکت دانسته و از این اهرم قدرتمند در مسیر توانمند سازی و کسب موفقیت استفاده کنیم.
 4. دانش ، تجربه و توانمندی های خود را با سعه صدر در اختیار همکاران قرار داده و در ارتقاء توانمندیهای آنان کوشا باشیم .

بیا تا جهان را به بد نسپریم                                             به کوشش همه دست نیکی بریم

نباشد همه نیک و بد پایدار                                            همان به که نیکی بود یادگار